Obyvatelstvo a demografický vývoj v Mladé Vožici
V roce 2025 žilo v Mladé Vožici 2 711 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 2 711 | +6+0,2 % |
| Živě narození | 17 | −3-15,0 % |
| Zemřelí | 27 | +6+28,6 % |
| Sňatky | 11 | 00,0 % |
| Rozvody | 3 | −3-50,0 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | 6 | +27 |
| Přirozený přírůstek/úbytek | -10 | −9 |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | 16 | +36 |
| Přistěhovalí | 71 | +3+4,4 % |
| Vystěhovalí | 55 | −33-37,5 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Mladé Vožice
V roce 2025 činily příjmy 104 785 783 Kč a výdaje 125 199 618 Kč. Saldo: -20 413 835 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 125 199 618 | +440,6 tis. Kč+0,4 % |
| Běžné výdaje | 67 747 465 | +4,3 mil. Kč+6,7 % |
| Kapitalové výdaje | 57 452 153 | −3,8 mil. Kč-6,3 % |
| Příjmy celkem | 104 785 783 | +2,0 mil. Kč+1,9 % |
| Daňové příjmy | 73 493 922 | +3,7 mil. Kč+5,3 % |
| Nedaňové příjmy | 16 159 647 | −2,5 mil. Kč-13,6 % |
| Kapitalové příjmy | 177 681 | −4,4 mil. Kč-96,1 % |
| Přijaté transféry | 14 954 533 | +5,2 mil. Kč+54,1 % |
| Saldo příjmů a výdajů | -20 413 835 | +1,5 mil. Kč |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Tábor
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Tábor | 34 339 | 260 | 430 | -170 |
| Sezimovo Ústí | 7 131 | 46 | 82 | -36 |
| Soběslav | 6 979 | 47 | 105 | -58 |
| Veselí nad Lužnicí | 6 492 | 44 | 104 | -60 |
| Bechyně | 4 757 | 25 | 65 | -40 |
| Planá nad Lužnicí | 4 604 | 24 | 37 | -13 |
| Mladá Vožice Právě zobrazená obec | 2 711 | 17 | 27 | -10 |
| Chýnov | 2 563 | 23 | 30 | -7 |
| Jistebnice | 2 121 | 20 | 18 | 2 |
| Chotoviny | 1 909 | 13 | 24 | -11 |
| Malšice | 1 880 | 15 | 22 | -7 |
| Opařany | 1 420 | 14 | 19 | -5 |
| Želeč | 1 046 | 12 | 3 | 9 |
| Dolní Hořice | 859 | 6 | 8 | -2 |
| Dražice | 859 | 11 | 5 | 6 |
| Ratibořské Hory | 825 | 6 | 4 | 2 |
| Tučapy | 818 | 6 | 4 | 2 |
| Košice | 773 | 6 | 5 | 1 |
| Sudoměřice u Bechyně | 765 | 4 | 2 | 2 |
| Borotín | 724 | 5 | 5 | 0 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Tábor | 1 335 737 563 | 1 497 389 483 | -161 651 920 |
| Soběslav | 285 975 187 | 292 532 347 | -6 557 159 |
| Veselí nad Lužnicí | 285 444 824 | 337 823 736 | -52 378 912 |
| Sezimovo Ústí | 254 616 246 | 297 271 710 | -42 655 464 |
| Bechyně | 223 152 669 | 229 666 252 | -6 513 583 |
| Planá nad Lužnicí | 186 233 678 | 156 689 963 | 29 543 715 |
| Mladá Vožice Právě zobrazená obec | 104 785 783 | 125 199 618 | -20 413 835 |
| Chýnov | 89 563 421 | 85 596 878 | 3 966 543 |
| Jistebnice | 80 970 342 | 133 915 774 | -52 945 431 |
| Chotoviny | 78 209 122 | 92 565 816 | -14 356 694 |
| Malšice | 75 570 176 | 68 172 856 | 7 397 320 |
| Želeč | 56 519 335 | 48 811 863 | 7 707 472 |
| Tučapy | 55 132 687 | 39 138 534 | 15 994 153 |
| Opařany | 54 861 336 | 49 991 355 | 4 869 981 |
| Borotín | 34 349 539 | 29 884 274 | 4 465 264 |
| Radenín | 31 821 309 | 26 702 615 | 5 118 695 |
| Dražice | 30 951 762 | 30 563 320 | 388 441 |
| Sudoměřice u Bechyně | 30 275 578 | 33 895 444 | -3 619 867 |
| Dolní Hořice | 26 817 012 | 22 479 443 | 4 337 569 |
| Řepeč | 26 246 754 | 19 561 331 | 6 685 423 |

