Obyvatelstvo a demografický vývoj v Telnici
V roce 2025 žilo v Telnici 704 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 704 | +6+0,9 % |
| Živě narození | 1 | −2-66,7 % |
| Zemřelí | 6 | +2+50,0 % |
| Sňatky | 4 | +1+33,3 % |
| Rozvody | 7 | +6+600,0 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | 6 | +2+50,0 % |
| Přirozený přírůstek/úbytek | -5 | −4 |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | 11 | +6+120,0 % |
| Přistěhovalí | 35 | +10+40,0 % |
| Vystěhovalí | 24 | +4+20,0 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Telnice
V roce 2025 činily příjmy 25 819 152 Kč a výdaje 27 486 230 Kč. Saldo: -1 667 078 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 27 486 230 | +3,6 mil. Kč+15,3 % |
| Běžné výdaje | 24 195 082 | +2,9 mil. Kč+13,6 % |
| Kapitalové výdaje | 3 291 148 | +748,8 tis. Kč+29,5 % |
| Příjmy celkem | 25 819 152 | +2,1 mil. Kč+8,8 % |
| Daňové příjmy | 17 545 045 | +2,4 mil. Kč+16,2 % |
| Nedaňové příjmy | 6 734 891 | −1,3 tis. Kč0,0 % |
| Kapitalové příjmy | 992 311 | −33,3 tis. Kč-3,2 % |
| Přijaté transféry | 546 906 | −330,9 tis. Kč-37,7 % |
| Saldo příjmů a výdajů | -1 667 078 | −1,6 mil. Kč |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Ústí nad Labem
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Ústí nad Labem | 90 035 | 624 | 1 060 | -436 |
| Chlumec | 4 228 | 24 | 55 | -31 |
| Trmice | 3 372 | 35 | 30 | 5 |
| Chabařovice | 2 564 | 24 | 28 | -4 |
| Velké Březno | 2 422 | 9 | 29 | -20 |
| Povrly | 2 305 | 11 | 24 | -13 |
| Libouchec | 1 929 | 8 | 13 | -5 |
| Řehlovice | 1 456 | 7 | 12 | -5 |
| Chuderov | 1 199 | 9 | 10 | -1 |
| Tisá | 994 | 7 | 11 | -4 |
| Petrovice | 914 | 8 | 6 | 2 |
| Velké Chvojno | 872 | 7 | 8 | -1 |
| Malečov | 863 | 8 | 10 | -2 |
| Telnice Právě zobrazená obec | 704 | 1 | 6 | -5 |
| Přestanov | 672 | 4 | 4 | 0 |
| Dolní Zálezly | 565 | 2 | 6 | -4 |
| Malé Březno | 521 | 3 | 5 | -2 |
| Stebno | 472 | 5 | 6 | -1 |
| Homole u Panny | 393 | 2 | 5 | -3 |
| Zubrnice | 223 | 1 | 3 | -2 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Ústí nad Labem | 3 539 487 943 | 3 539 584 121 | -96 178 |
| Chlumec | 150 857 664 | 157 639 571 | -6 781 907 |
| Trmice | 114 049 206 | 116 322 765 | -2 273 559 |
| Chabařovice | 89 663 878 | 80 269 846 | 9 394 032 |
| Velké Březno | 79 887 902 | 63 978 528 | 15 909 374 |
| Povrly | 76 241 994 | 83 081 641 | -6 839 647 |
| Libouchec | 61 497 198 | 58 081 459 | 3 415 739 |
| Řehlovice | 56 081 704 | 56 790 351 | -708 647 |
| Tisá | 54 968 618 | 51 853 115 | 3 115 503 |
| Petrovice | 44 396 418 | 34 308 167 | 10 088 252 |
| Malečov | 37 279 448 | 49 733 724 | -12 454 276 |
| Velké Chvojno | 31 897 910 | 31 387 429 | 510 481 |
| Přestanov | 28 687 886 | 22 249 045 | 6 438 841 |
| Chuderov | 27 040 533 | 25 543 395 | 1 497 137 |
| Telnice Právě zobrazená obec | 25 819 152 | 27 486 230 | -1 667 078 |
| Homole u Panny | 14 940 778 | 17 675 312 | -2 734 534 |
| Malé Březno | 14 842 118 | 12 344 500 | 2 497 618 |
| Dolní Zálezly | 13 848 478 | 11 339 712 | 2 508 765 |
| Stebno | 11 877 101 | 13 650 060 | -1 772 959 |
| Zubrnice | 6 674 413 | 5 969 199 | 705 214 |

