Obyvatelstvo a demografický vývoj v Hutisku-Solanci
V roce 2025 žilo v Hutisku-Solanci 1 947 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 1 947 | −27-1,4 % |
| Živě narození | 13 | +1+8,3 % |
| Zemřelí | 29 | +2+7,4 % |
| Sňatky | 7 | +1+16,7 % |
| Rozvody | 3 | −1-25,0 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | -27 | +1 |
| Přirozený přírůstek/úbytek | -16 | −1 |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | -11 | +2 |
| Přistěhovalí | 30 | +3+11,1 % |
| Vystěhovalí | 41 | +1+2,5 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Hutiska-Solance
V roce 2025 činily příjmy 75 179 147 Kč a výdaje 121 998 754 Kč. Saldo: -46 819 607 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 121 998 754 | +68,0 mil. Kč+125,9 % |
| Běžné výdaje | 43 443 759 | +774,8 tis. Kč+1,8 % |
| Kapitalové výdaje | 78 554 995 | +67,2 mil. Kč+593,2 % |
| Příjmy celkem | 75 179 147 | +13,9 mil. Kč+22,7 % |
| Daňové příjmy | 46 300 677 | +1,3 mil. Kč+2,8 % |
| Nedaňové příjmy | 10 494 506 | +515,6 tis. Kč+5,2 % |
| Kapitalové příjmy | 347 620 | +340,7 tis. Kč+4 938,0 % |
| Přijaté transféry | 18 036 344 | +11,8 mil. Kč+188,4 % |
| Saldo příjmů a výdajů | -46 819 607 | −54,1 mil. Kč |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Vsetín
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Vsetín | 24 974 | 192 | 302 | -110 |
| Valašské Meziříčí | 22 568 | 169 | 267 | -98 |
| Rožnov pod Radhoštěm | 15 916 | 106 | 207 | -101 |
| Zubří | 5 603 | 36 | 56 | -20 |
| Zašová | 3 082 | 24 | 42 | -18 |
| Kelč | 2 700 | 25 | 20 | 5 |
| Nový Hrozenkov | 2 480 | 16 | 25 | -9 |
| Horní Bečva | 2 435 | 14 | 25 | -11 |
| Halenkov | 2 354 | 20 | 25 | -5 |
| Velké Karlovice | 2 342 | 15 | 26 | -11 |
| Karolinka | 2 340 | 14 | 25 | -11 |
| Hovězí | 2 329 | 20 | 22 | -2 |
| Hošťálková | 2 289 | 19 | 19 | 0 |
| Valašská Bystřice | 2 197 | 17 | 23 | -6 |
| Krhová | 2 165 | 14 | 18 | -4 |
| Huslenky | 2 159 | 13 | 28 | -15 |
| Lešná | 2 159 | 20 | 17 | 3 |
| Jablůnka | 2 067 | 13 | 23 | -10 |
| Hutisko-Solanec Právě zobrazená obec | 1 947 | 13 | 29 | -16 |
| Dolní Bečva | 1 919 | 16 | 17 | -1 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Vsetín | 1 003 369 036 | 1 082 275 066 | -78 906 030 |
| Valašské Meziříčí | 843 529 312 | 838 966 931 | 4 562 380 |
| Rožnov pod Radhoštěm | 566 778 273 | 604 941 670 | -38 163 398 |
| Lešná | 303 541 873 | 383 214 454 | -79 672 582 |
| Zubří | 167 087 562 | 142 921 824 | 24 165 738 |
| Velké Karlovice | 123 422 074 | 165 579 692 | -42 157 618 |
| Hošťálková | 123 313 078 | 132 039 488 | -8 726 410 |
| Zašová | 114 467 712 | 159 043 724 | -44 576 013 |
| Horní Lideč | 111 225 804 | 116 475 949 | -5 250 145 |
| Prostřední Bečva | 100 407 005 | 119 799 102 | -19 392 096 |
| Horní Bečva | 95 015 264 | 94 396 501 | 618 763 |
| Kelč | 93 733 734 | 66 213 203 | 27 520 531 |
| Karolinka | 82 333 174 | 129 594 104 | -47 260 930 |
| Hovězí | 76 725 588 | 86 511 320 | -9 785 732 |
| Nový Hrozenkov | 75 647 171 | 55 982 541 | 19 664 631 |
| Hutisko-Solanec Právě zobrazená obec | 75 179 147 | 121 998 754 | -46 819 607 |
| Ratiboř | 70 148 858 | 86 108 425 | -15 959 566 |
| Halenkov | 70 083 608 | 68 353 545 | 1 730 063 |
| Lidečko | 63 174 938 | 48 957 406 | 14 217 532 |
| Dolní Bečva | 62 416 088 | 56 627 670 | 5 788 418 |

