Obyvatelstvo a demografický vývoj v Kamenici
V roce 2025 žilo v Kamenici 1 973 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 1 973 | −21-1,1 % |
| Živě narození | 9 | −6-40,0 % |
| Zemřelí | 15 | −5-25,0 % |
| Sňatky | 3 | −8-72,7 % |
| Rozvody | 1 | −3-75,0 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | -21 | −24 |
| Přirozený přírůstek/úbytek | -6 | −1 |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | -15 | −23 |
| Přistěhovalí | 31 | −12-27,9 % |
| Vystěhovalí | 46 | +11+31,4 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Kamenice
V roce 2025 činily příjmy 68 972 319 Kč a výdaje 61 290 328 Kč. Saldo: 7 681 991 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 61 290 328 | −15,8 mil. Kč-20,5 % |
| Běžné výdaje | 41 932 424 | +2,5 mil. Kč+6,3 % |
| Kapitalové výdaje | 19 357 905 | −18,3 mil. Kč-48,6 % |
| Příjmy celkem | 68 972 319 | −7,4 mil. Kč-9,7 % |
| Daňové příjmy | 48 909 598 | +2,3 mil. Kč+4,9 % |
| Nedaňové příjmy | 10 993 123 | +395,9 tis. Kč+3,7 % |
| Kapitalové příjmy | 78 469 | −30,8 tis. Kč-28,2 % |
| Přijaté transféry | 8 991 130 | −10,1 mil. Kč-52,9 % |
| Saldo příjmů a výdajů | 7 681 991 | +8,4 mil. Kč |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Jihlava
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Jihlava | 53 686 | 392 | 577 | -185 |
| Třešť | 5 801 | 44 | 52 | -8 |
| Polná | 5 305 | 45 | 44 | 1 |
| Telč | 5 105 | 38 | 67 | -29 |
| Brtnice | 3 870 | 25 | 39 | -14 |
| Luka nad Jihlavou | 3 184 | 28 | 25 | 3 |
| Batelov | 2 458 | 26 | 16 | 10 |
| Kamenice Právě zobrazená obec | 1 973 | 9 | 15 | -6 |
| Dobronín | 1 851 | 12 | 13 | -1 |
| Kněžice | 1 386 | 6 | 6 | 0 |
| Velký Beranov | 1 316 | 10 | 17 | -7 |
| Dolní Cerekev | 1 245 | 8 | 5 | 3 |
| Stonařov | 1 075 | 7 | 11 | -4 |
| Kostelec | 983 | 7 | 9 | -2 |
| Vyskytná nad Jihlavou | 979 | 4 | 5 | -1 |
| Puklice | 904 | 5 | 12 | -7 |
| Mrákotín | 870 | 5 | 9 | -4 |
| Nová Říše | 851 | 7 | 11 | -4 |
| Hodice | 701 | 3 | 11 | -8 |
| Větrný Jeníkov | 650 | 6 | 7 | -1 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Jihlava | 3 076 865 613 | 3 579 995 329 | -503 129 716 |
| Telč | 223 344 887 | 265 145 290 | -41 800 403 |
| Polná | 199 568 683 | 183 218 463 | 16 350 221 |
| Třešť | 197 847 444 | 178 768 551 | 19 078 893 |
| Brtnice | 194 462 315 | 221 562 035 | -27 099 720 |
| Luka nad Jihlavou | 106 626 999 | 126 003 501 | -19 376 502 |
| Batelov | 82 401 758 | 60 606 421 | 21 795 337 |
| Kamenice Právě zobrazená obec | 68 972 319 | 61 290 328 | 7 681 991 |
| Dobronín | 62 263 822 | 60 599 897 | 1 663 925 |
| Puklice | 61 184 193 | 64 483 255 | -3 299 062 |
| Dolní Cerekev | 55 958 726 | 43 270 142 | 12 688 584 |
| Velký Beranov | 52 211 983 | 45 895 549 | 6 316 434 |
| Dobroutov | 50 858 182 | 64 419 187 | -13 561 005 |
| Rantířov | 47 277 713 | 36 956 181 | 10 321 531 |
| Kněžice | 41 027 890 | 47 686 307 | -6 658 417 |
| Stonařov | 34 983 703 | 32 754 311 | 2 229 392 |
| Kostelec | 33 013 086 | 45 950 036 | -12 936 950 |
| Nová Říše | 32 887 585 | 34 175 763 | -1 288 177 |
| Mrákotín | 32 769 499 | 27 547 447 | 5 222 052 |
| Vyskytná nad Jihlavou | 31 208 536 | 25 637 006 | 5 571 531 |

