Obyvatelstvo a demografický vývoj v Kravařích
V roce 2025 žilo v Kravařích 6 691 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 6 691 | +2+0,0 % |
| Živě narození | 60 | +2+3,4 % |
| Zemřelí | 65 | +7+12,1 % |
| Sňatky | 24 | −3-11,1 % |
| Rozvody | 14 | +5+55,6 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | 2 | −32-94,1 % |
| Přirozený přírůstek/úbytek | -5 | −5 |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | 7 | −27-79,4 % |
| Přistěhovalí | 120 | −43-26,4 % |
| Vystěhovalí | 113 | −16-12,4 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Kravař
V roce 2025 činily příjmy 296 566 654 Kč a výdaje 295 729 702 Kč. Saldo: 836 952 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 295 729 702 | +74,5 mil. Kč+33,7 % |
| Běžné výdaje | 187 602 356 | −4,3 mil. Kč-2,2 % |
| Kapitalové výdaje | 108 127 346 | +78,8 mil. Kč+268,8 % |
| Příjmy celkem | 296 566 654 | +25,3 mil. Kč+9,3 % |
| Daňové příjmy | 157 454 709 | +7,5 mil. Kč+5,0 % |
| Nedaňové příjmy | 42 922 323 | +1,9 mil. Kč+4,6 % |
| Kapitalové příjmy | 457 098 | +364,3 tis. Kč+392,4 % |
| Přijaté transféry | 95 732 524 | +15,5 mil. Kč+19,3 % |
| Saldo příjmů a výdajů | 836 952 | −49,2 mil. Kč-98,3 % |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Opava
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Opava | 54 881 | 395 | 670 | -275 |
| Hlučín | 13 245 | 82 | 166 | -84 |
| Kravaře Právě zobrazená obec | 6 691 | 60 | 65 | -5 |
| Hradec nad Moravicí | 5 444 | 29 | 54 | -25 |
| Vítkov | 5 430 | 39 | 62 | -23 |
| Ludgeřovice | 4 959 | 36 | 62 | -26 |
| Bolatice | 4 508 | 42 | 46 | -4 |
| Dolní Benešov | 3 824 | 23 | 48 | -25 |
| Háj ve Slezsku | 3 241 | 24 | 53 | -29 |
| Kobeřice | 3 194 | 26 | 27 | -1 |
| Štěpánkovice | 3 154 | 23 | 28 | -5 |
| Budišov nad Budišovkou | 2 787 | 24 | 33 | -9 |
| Hať | 2 566 | 19 | 21 | -2 |
| Markvartovice | 2 219 | 19 | 14 | 5 |
| Slavkov | 2 131 | 15 | 25 | -10 |
| Píšť | 2 115 | 19 | 22 | -3 |
| Kozmice | 1 896 | 14 | 17 | -3 |
| Velké Hoštice | 1 846 | 15 | 17 | -2 |
| Bohuslavice | 1 798 | 17 | 15 | 2 |
| Vřesina | 1 674 | 14 | 12 | 2 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Opava | 2 338 212 535 | 2 232 975 917 | 105 236 618 |
| Hlučín | 464 749 106 | 482 173 454 | -17 424 348 |
| Kravaře Právě zobrazená obec | 296 566 654 | 295 729 702 | 836 952 |
| Vítkov | 229 806 491 | 277 740 552 | -47 934 061 |
| Hradec nad Moravicí | 176 232 612 | 149 064 515 | 27 168 098 |
| Ludgeřovice | 169 550 056 | 142 252 788 | 27 297 268 |
| Bolatice | 152 953 182 | 148 817 593 | 4 135 589 |
| Háj ve Slezsku | 146 574 631 | 171 031 480 | -24 456 849 |
| Dolní Benešov | 118 536 419 | 173 771 096 | -55 234 677 |
| Kobeřice | 117 965 935 | 142 566 413 | -24 600 478 |
| Budišov nad Budišovkou | 110 770 870 | 113 893 254 | -3 122 384 |
| Štěpánkovice | 107 496 468 | 130 460 632 | -22 964 164 |
| Píšť | 92 615 024 | 121 509 530 | -28 894 507 |
| Holasovice | 91 426 462 | 78 182 212 | 13 244 250 |
| Hať | 83 304 075 | 68 837 702 | 14 466 372 |
| Markvartovice | 81 283 373 | 110 053 214 | -28 769 840 |
| Slavkov | 79 472 890 | 70 989 222 | 8 483 668 |
| Březová | 66 577 944 | 86 878 125 | -20 300 181 |
| Jakartovice | 63 564 503 | 100 852 607 | -37 288 104 |
| Šilheřovice | 61 887 223 | 74 611 400 | -12 724 177 |

