Obyvatelstvo a demografický vývoj v Třemešném
V roce 2025 žilo v Třemešném 359 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 359 | −6-1,6 % |
| Živě narození | 3 | 00,0 % |
| Zemřelí | 7 | +3+75,0 % |
| Sňatky | 3 | −1-25,0 % |
| Rozvody | 1 | −2-66,7 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | -6 | +7 |
| Přirozený přírůstek/úbytek | -4 | −3 |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | -2 | +10 |
| Přistěhovalí | 17 | +2+13,3 % |
| Vystěhovalí | 19 | −8-29,6 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Třemešného
V roce 2025 činily příjmy 21 464 059 Kč a výdaje 22 993 714 Kč. Saldo: -1 529 655 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 22 993 714 | +5,2 mil. Kč+29,3 % |
| Běžné výdaje | 12 055 856 | −959,2 tis. Kč-7,4 % |
| Kapitalové výdaje | 10 937 859 | +6,2 mil. Kč+129,3 % |
| Příjmy celkem | 21 464 059 | −3,2 mil. Kč-13,1 % |
| Daňové příjmy | 12 381 296 | +428 Kč+0,0 % |
| Nedaňové příjmy | 7 621 557 | −1,2 mil. Kč-13,3 % |
| Kapitalové příjmy | 0 000 | −5,0 tis. Kč-100,0 % |
| Přijaté transféry | 1 461 206 | −2,0 mil. Kč-58,4 % |
| Saldo příjmů a výdajů | -1 529 655 | −8,4 mil. Kč |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Tachov
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Tachov | 14 308 | 110 | 149 | -39 |
| Stříbro | 8 218 | 59 | 79 | -20 |
| Planá | 5 528 | 44 | 56 | -12 |
| Bor | 4 824 | 32 | 60 | -28 |
| Chodová Planá | 2 004 | 16 | 22 | -6 |
| Kladruby | 1 668 | 11 | 16 | -5 |
| Přimda | 1 555 | 8 | 9 | -1 |
| Stráž | 1 369 | 8 | 9 | -1 |
| Staré Sedliště | 1 336 | 18 | 7 | 11 |
| Černošín | 1 193 | 14 | 15 | -1 |
| Halže | 1 092 | 9 | 7 | 2 |
| Bezdružice | 924 | 2 | 16 | -14 |
| Konstantinovy Lázně | 908 | 3 | 12 | -9 |
| Rozvadov | 858 | 7 | 12 | -5 |
| Chodský Újezd | 834 | 6 | 12 | -6 |
| Kostelec | 652 | 6 | 3 | 3 |
| Studánka | 583 | 5 | 6 | -1 |
| Tisová | 542 | 2 | 1 | 1 |
| Lom u Tachova | 501 | 4 | 5 | -1 |
| Svojšín | 479 | 1 | 4 | -3 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Tachov | 556 662 770 | 570 165 135 | -13 502 366 |
| Stříbro | 321 975 793 | 347 198 009 | -25 222 216 |
| Bor | 229 660 133 | 215 020 180 | 14 639 953 |
| Planá | 191 855 698 | 247 162 993 | -55 307 294 |
| Rozvadov | 90 675 676 | 103 837 977 | -13 162 301 |
| Chodová Planá | 76 643 085 | 92 817 585 | -16 174 500 |
| Kostelec | 75 085 095 | 76 046 470 | -961 375 |
| Kladruby | 68 973 335 | 79 920 717 | -10 947 382 |
| Přimda | 59 347 706 | 53 067 764 | 6 279 943 |
| Černošín | 57 714 635 | 48 272 017 | 9 442 618 |
| Konstantinovy Lázně | 54 871 324 | 67 676 145 | -12 804 822 |
| Staré Sedliště | 52 304 761 | 54 969 136 | -2 664 375 |
| Bezdružice | 50 060 165 | 53 349 448 | -3 289 283 |
| Stráž | 47 358 942 | 37 238 901 | 10 120 041 |
| Chodský Újezd | 44 079 237 | 44 033 512 | 45 725 |
| Halže | 40 470 781 | 40 377 672 | 93 109 |
| Lom u Tachova | 29 049 058 | 21 107 556 | 7 941 502 |
| Hošťka | 28 392 583 | 26 123 323 | 2 269 260 |
| Lestkov | 23 164 956 | 17 296 006 | 5 868 950 |
| Třemešné Právě zobrazená obec | 21 464 059 | 22 993 714 | -1 529 655 |

