Obyvatelstvo a demografie – okres Benešov
V roce 2025 žilo v okrese Benešov 104 433 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 104 433 | +525+0,5 % |
| Živě narození | 734 | −57-7,2 % |
| Zemřelí | 1 055 | −4-0,4 % |
| Sňatky | 360 | −18-4,8 % |
| Rozvody | 222 | +76+52,1 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | 525 | −24-4,4 % |
| Přirozený přírůstek/úbytek | -321 | −53 |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | 846 | +29+3,5 % |
| Přistěhovalí | 4 124 | −179-4,2 % |
| Vystěhovalí | 3 278 | −208-6,0 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření – Benešov
V roce 2025 činily příjmy 4 313 203 074 Kč a výdaje 4 338 807 766 Kč. Saldo: -25 604 692 Kč. Součet rozpočtů obcí v tomto území.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 4 338 807 766 | +444,0 mil. Kč+11,4 % |
| Běžné výdaje | 2 750 689 000 | +154,6 mil. Kč+6,0 % |
| Kapitalové výdaje | 1 588 118 766 | +289,3 mil. Kč+22,3 % |
| Příjmy celkem | 4 313 203 074 | +407,7 mil. Kč+10,4 % |
| Daňové příjmy | 2 819 485 016 | +159,4 mil. Kč+6,0 % |
| Nedaňové příjmy | 596 425 554 | −5,7 mil. Kč-0,9 % |
| Kapitalové příjmy | 122 824 811 | +57,1 mil. Kč+86,8 % |
| Přijaté transféry | 774 467 693 | +197,0 mil. Kč+34,1 % |
| Saldo příjmů a výdajů | -25 604 692 | −36,2 mil. Kč |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.

