Obyvatelstvo a demografický vývoj v Pravoníně
V roce 2025 žilo v Pravoníně 570 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 570 | −2-0,3 % |
| Živě narození | 2 | −2-50,0 % |
| Zemřelí | 6 | −2-25,0 % |
| Sňatky | 2 | +2 |
| Rozvody | 1 | 00,0 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | -2 | −8 |
| Přirozený přírůstek/úbytek | -4 | 0 |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | 2 | −8-80,0 % |
| Přistěhovalí | 8 | −12-60,0 % |
| Vystěhovalí | 6 | −4-40,0 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Pravonína
V roce 2025 činily příjmy 55 078 419 Kč a výdaje 79 533 357 Kč. Saldo: -24 454 938 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 79 533 357 | +26,9 mil. Kč+51,0 % |
| Běžné výdaje | 14 969 311 | +2,8 mil. Kč+23,2 % |
| Kapitalové výdaje | 64 564 046 | +24,0 mil. Kč+59,3 % |
| Příjmy celkem | 55 078 419 | +9,2 mil. Kč+20,2 % |
| Daňové příjmy | 14 755 144 | +1,1 mil. Kč+7,7 % |
| Nedaňové příjmy | 3 923 198 | +1,8 mil. Kč+85,1 % |
| Kapitalové příjmy | 22 500 | −6,1 tis. Kč-21,2 % |
| Přijaté transféry | 36 377 577 | +6,4 mil. Kč+21,4 % |
| Saldo příjmů a výdajů | -24 454 938 | −17,6 mil. Kč |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Benešov
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Benešov | 17 025 | 124 | 189 | -65 |
| Vlašim | 11 329 | 82 | 121 | -39 |
| Týnec nad Sázavou | 5 732 | 39 | 69 | -30 |
| Votice | 4 777 | 31 | 53 | -22 |
| Bystřice | 4 694 | 29 | 39 | -10 |
| Sázava | 3 906 | 22 | 42 | -20 |
| Čerčany | 3 175 | 22 | 26 | -4 |
| Neveklov | 2 779 | 19 | 27 | -8 |
| Pyšely | 2 361 | 21 | 15 | 6 |
| Divišov | 1 849 | 8 | 12 | -4 |
| Poříčí nad Sázavou | 1 661 | 12 | 17 | -5 |
| Trhový Štěpánov | 1 489 | 17 | 27 | -10 |
| Čechtice | 1 448 | 9 | 11 | -2 |
| Postupice | 1 446 | 16 | 7 | 9 |
| Chocerady | 1 444 | 11 | 13 | -2 |
| Olbramovice | 1 437 | 7 | 11 | -4 |
| Netvořice | 1 211 | 10 | 17 | -7 |
| Načeradec | 1 148 | 4 | 6 | -2 |
| Krhanice | 1 141 | 6 | 11 | -5 |
| Vrchotovy Janovice | 1 079 | 8 | 7 | 1 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Benešov | 726 649 660 | 739 548 772 | -12 899 112 |
| Vlašim | 422 875 544 | 424 813 774 | -1 938 231 |
| Votice | 294 486 088 | 292 619 342 | 1 866 747 |
| Týnec nad Sázavou | 275 880 980 | 289 095 790 | -13 214 810 |
| Sázava | 185 890 791 | 179 409 134 | 6 481 657 |
| Bystřice | 158 926 154 | 178 420 185 | -19 494 031 |
| Neveklov | 143 834 495 | 88 782 820 | 55 051 675 |
| Čerčany | 127 304 389 | 211 237 342 | -83 932 952 |
| Divišov | 102 818 574 | 136 994 603 | -34 176 029 |
| Pyšely | 80 530 096 | 72 135 316 | 8 394 780 |
| Čechtice | 63 944 633 | 57 417 577 | 6 527 056 |
| Dolní Kralovice | 62 376 323 | 68 737 271 | -6 360 948 |
| Načeradec | 62 367 031 | 70 808 804 | -8 441 772 |
| Trhový Štěpánov | 59 444 526 | 47 753 031 | 11 691 496 |
| Pravonín Právě zobrazená obec | 55 078 419 | 79 533 357 | -24 454 938 |
| Poříčí nad Sázavou | 54 168 483 | 49 894 113 | 4 274 370 |
| Kondrac | 50 158 244 | 62 996 690 | -12 838 446 |
| Chocerady | 47 546 704 | 63 993 062 | -16 446 358 |
| Louňovice pod Blaníkem | 47 301 248 | 44 011 551 | 3 289 697 |
| Netvořice | 46 797 848 | 30 858 610 | 15 939 238 |

