Obyvatelstvo a demografický vývoj v Veltrusech
V roce 2025 žilo v Veltrusech 2 328 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 2 328 | +17+0,7 % |
| Živě narození | 17 | −6-26,1 % |
| Zemřelí | 16 | +1+6,7 % |
| Sňatky | 6 | −5-45,5 % |
| Rozvody | 6 | +2+50,0 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | 17 | +3+21,4 % |
| Přirozený přírůstek/úbytek | 1 | −7-87,5 % |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | 16 | +10+166,7 % |
| Přistěhovalí | 80 | +16+25,0 % |
| Vystěhovalí | 64 | +6+10,3 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Veltrus
V roce 2025 činily příjmy 103 402 568 Kč a výdaje 130 065 785 Kč. Saldo: -26 663 217 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 130 065 785 | +74,5 mil. Kč+133,9 % |
| Běžné výdaje | 50 627 686 | +10,9 mil. Kč+27,5 % |
| Kapitalové výdaje | 79 438 099 | +63,5 mil. Kč+399,6 % |
| Příjmy celkem | 103 402 568 | +16,9 mil. Kč+19,5 % |
| Daňové příjmy | 59 882 448 | +2,1 mil. Kč+3,6 % |
| Nedaňové příjmy | 5 750 846 | −2,9 mil. Kč-33,2 % |
| Kapitalové příjmy | 310 000 | −759,5 tis. Kč-71,0 % |
| Přijaté transféry | 37 459 275 | +18,4 mil. Kč+96,4 % |
| Saldo příjmů a výdajů | -26 663 217 | −57,6 mil. Kč |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Mělník
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Mělník | 20 301 | 122 | 258 | -136 |
| Kralupy nad Vltavou | 19 138 | 129 | 207 | -78 |
| Neratovice | 16 279 | 96 | 185 | -89 |
| Kostelec nad Labem | 4 459 | 29 | 45 | -16 |
| Tišice | 2 636 | 17 | 18 | -1 |
| Všetaty | 2 495 | 12 | 27 | -15 |
| Libiš | 2 425 | 16 | 22 | -6 |
| Veltrusy Právě zobrazená obec | 2 328 | 17 | 16 | 1 |
| Nelahozeves | 2 213 | 19 | 13 | 6 |
| Postřižín | 2 033 | 23 | 6 | 17 |
| Kly | 1 807 | 10 | 7 | 3 |
| Obříství | 1 689 | 9 | 12 | -3 |
| Lužec nad Vltavou | 1 587 | 8 | 25 | -17 |
| Dolní Beřkovice | 1 580 | 13 | 9 | 4 |
| Byšice | 1 450 | 11 | 19 | -8 |
| Mšeno | 1 406 | 11 | 19 | -8 |
| Cítov | 1 320 | 13 | 11 | 2 |
| Horní Počaply | 1 225 | 6 | 12 | -6 |
| Velký Borek | 1 216 | 12 | 13 | -1 |
| Malý Újezd | 1 154 | 13 | 10 | 3 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Kralupy nad Vltavou | 894 594 868 | 901 285 129 | -6 690 262 |
| Mělník | 738 574 965 | 882 249 009 | -143 674 043 |
| Neratovice | 574 828 096 | 580 905 742 | -6 077 646 |
| Nelahozeves | 193 398 544 | 145 686 462 | 47 712 082 |
| Kostelec nad Labem | 162 025 165 | 255 897 823 | -93 872 658 |
| Veltrusy Právě zobrazená obec | 103 402 568 | 130 065 785 | -26 663 217 |
| Mšeno | 80 858 528 | 79 906 406 | 952 122 |
| Libiš | 74 694 739 | 56 469 309 | 18 225 431 |
| Všetaty | 72 086 714 | 79 877 306 | -7 790 592 |
| Tišice | 69 565 449 | 50 957 077 | 18 608 372 |
| Úžice | 61 551 228 | 46 977 766 | 14 573 462 |
| Postřižín | 60 885 484 | 39 992 298 | 20 893 186 |
| Obříství | 59 993 527 | 43 209 745 | 16 783 782 |
| Byšice | 55 674 394 | 46 927 821 | 8 746 574 |
| Malý Újezd | 54 740 098 | 70 679 945 | -15 939 848 |
| Cítov | 54 732 061 | 47 400 390 | 7 331 671 |
| Dolní Beřkovice | 54 031 092 | 50 938 656 | 3 092 436 |
| Horní Počaply | 51 712 960 | 70 841 958 | -19 128 999 |
| Kly | 49 915 954 | 30 111 645 | 19 804 309 |
| Liběchov | 47 915 950 | 31 275 608 | 16 640 342 |

