Obyvatelstvo a demografický vývoj v Chotětově
V roce 2025 žilo v Chotětově 1 439 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 1 439 | −5-0,3 % |
| Živě narození | 19 | −9-32,1 % |
| Zemřelí | 12 | +4+50,0 % |
| Sňatky | 13 | +2+18,2 % |
| Rozvody | 3 | −2-40,0 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | -5 | 0 |
| Přirozený přírůstek/úbytek | 7 | −13-65,0 % |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | -12 | +13 |
| Přistěhovalí | 63 | 00,0 % |
| Vystěhovalí | 75 | −13-14,8 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Chotětova
V roce 2025 činily příjmy 48 188 044 Kč a výdaje 39 140 008 Kč. Saldo: 9 048 036 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 39 140 008 | −6,6 mil. Kč-14,4 % |
| Běžné výdaje | 21 936 931 | +1,6 mil. Kč+7,9 % |
| Kapitalové výdaje | 17 203 077 | −8,2 mil. Kč-32,2 % |
| Příjmy celkem | 48 188 044 | +11,1 mil. Kč+30,0 % |
| Daňové příjmy | 35 591 354 | +1,9 mil. Kč+5,6 % |
| Nedaňové příjmy | 2 853 435 | +669,0 tis. Kč+30,6 % |
| Kapitalové příjmy | 669 350 | +209,4 tis. Kč+45,5 % |
| Přijaté transféry | 9 073 904 | +8,4 mil. Kč+1 175,1 % |
| Saldo příjmů a výdajů | 9 048 036 | +17,7 mil. Kč |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Mladá Boleslav
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Mladá Boleslav | 47 874 | 314 | 444 | -130 |
| Mnichovo Hradiště | 9 123 | 64 | 89 | -25 |
| Benátky nad Jizerou | 7 963 | 57 | 81 | -24 |
| Kosmonosy | 5 437 | 32 | 45 | -13 |
| Bakov nad Jizerou | 5 355 | 42 | 56 | -14 |
| Bělá pod Bezdězem | 4 815 | 29 | 56 | -27 |
| Dobrovice | 3 643 | 30 | 34 | -4 |
| Dolní Bousov | 3 059 | 26 | 31 | -5 |
| Luštěnice | 2 369 | 16 | 26 | -10 |
| Kněžmost | 2 346 | 16 | 17 | -1 |
| Žďár | 1 501 | 8 | 13 | -5 |
| Bradlec | 1 453 | 12 | 6 | 6 |
| Chotětov Právě zobrazená obec | 1 439 | 19 | 12 | 7 |
| Brodce | 1 137 | 10 | 12 | -2 |
| Písková Lhota | 1 111 | 5 | 8 | -3 |
| Březno | 1 060 | 10 | 8 | 2 |
| Klášter Hradiště nad Jizerou | 1 026 | 10 | 7 | 3 |
| Předměřice nad Jizerou | 996 | 7 | 7 | 0 |
| Bezno | 993 | 10 | 5 | 5 |
| Kropáčova Vrutice | 940 | 6 | 8 | -2 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Mladá Boleslav | 1 778 552 207 | 1 858 336 045 | -79 783 838 |
| Benátky nad Jizerou | 356 321 544 | 446 497 805 | -90 176 262 |
| Mnichovo Hradiště | 319 986 300 | 332 545 554 | -12 559 254 |
| Kosmonosy | 211 275 880 | 207 287 011 | 3 988 869 |
| Bělá pod Bezdězem | 192 273 568 | 160 302 969 | 31 970 599 |
| Bakov nad Jizerou | 191 410 181 | 157 617 270 | 33 792 911 |
| Dobrovice | 127 102 314 | 116 842 248 | 10 260 066 |
| Dolní Bousov | 101 818 485 | 103 820 269 | -2 001 784 |
| Luštěnice | 95 225 406 | 87 498 168 | 7 727 239 |
| Čistá | 94 138 775 | 120 884 896 | -26 746 120 |
| Kněžmost | 74 513 176 | 70 475 649 | 4 037 526 |
| Kropáčova Vrutice | 64 701 453 | 60 950 205 | 3 751 248 |
| Březno | 55 481 127 | 75 634 145 | -20 153 018 |
| Chotětov Právě zobrazená obec | 48 188 044 | 39 140 008 | 9 048 036 |
| Plazy | 42 720 148 | 16 864 262 | 25 855 886 |
| Bezno | 41 640 170 | 33 573 710 | 8 066 460 |
| Brodce | 39 859 490 | 30 573 513 | 9 285 977 |
| Bradlec | 39 046 508 | 25 509 768 | 13 536 740 |
| Žďár | 38 465 809 | 39 024 093 | -558 284 |
| Mečeříž | 34 186 350 | 16 973 921 | 17 212 430 |

