Obyvatelstvo a demografický vývoj v Čelákovicích
V roce 2025 žilo v Čelákovicích 12 507 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 12 507 | +33+0,3 % |
| Živě narození | 71 | −25-26,0 % |
| Zemřelí | 99 | −28-22,0 % |
| Sňatky | 45 | +2+4,7 % |
| Rozvody | 34 | +9+36,0 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | 33 | +22+200,0 % |
| Přirozený přírůstek/úbytek | -28 | +3 |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | 61 | +19+45,2 % |
| Přistěhovalí | 509 | +17+3,5 % |
| Vystěhovalí | 448 | −2-0,4 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Čelákovic
V roce 2025 činily příjmy 491 701 827 Kč a výdaje 546 668 650 Kč. Saldo: -54 966 822 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 546 668 650 | +136,3 mil. Kč+33,2 % |
| Běžné výdaje | 282 139 985 | +30,0 mil. Kč+11,9 % |
| Kapitalové výdaje | 264 528 665 | +106,3 mil. Kč+67,2 % |
| Příjmy celkem | 491 701 827 | +83,7 mil. Kč+20,5 % |
| Daňové příjmy | 303 843 182 | +5,1 mil. Kč+1,7 % |
| Nedaňové příjmy | 67 582 132 | +2,8 mil. Kč+4,3 % |
| Kapitalové příjmy | 17 667 774 | +13,3 mil. Kč+301,2 % |
| Přijaté transféry | 102 608 739 | +62,5 mil. Kč+156,1 % |
| Saldo příjmů a výdajů | -54 966 822 | −52,6 mil. Kč |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Praha-východ
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Brandýs nad Labem-Stará Boleslav | 20 926 | 142 | 174 | -32 |
| Říčany | 17 314 | 136 | 150 | -14 |
| Čelákovice Právě zobrazená obec | 12 507 | 71 | 99 | -28 |
| Úvaly | 7 507 | 60 | 61 | -1 |
| Odolena Voda | 6 639 | 42 | 49 | -7 |
| Kamenice | 5 307 | 38 | 29 | 9 |
| Nehvizdy | 4 528 | 47 | 15 | 32 |
| Kostelec nad Černými lesy | 4 360 | 41 | 33 | 8 |
| Šestajovice | 4 220 | 23 | 26 | -3 |
| Mnichovice | 4 206 | 30 | 29 | 1 |
| Zdiby | 4 088 | 26 | 14 | 12 |
| Klecany | 3 997 | 26 | 30 | -4 |
| Velké Popovice | 3 338 | 17 | 20 | -3 |
| Líbeznice | 3 303 | 20 | 15 | 5 |
| Jirny | 3 280 | 15 | 25 | -10 |
| Zeleneč | 3 197 | 7 | 29 | -22 |
| Bašť | 3 071 | 27 | 16 | 11 |
| Mukařov | 3 036 | 22 | 21 | 1 |
| Strančice | 2 990 | 20 | 8 | 12 |
| Sulice | 2 716 | 25 | 15 | 10 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Říčany | 1 155 805 585 | 1 466 533 190 | -310 727 605 |
| Brandýs nad Labem-Stará Boleslav | 817 184 824 | 880 546 552 | -63 361 728 |
| Čelákovice Právě zobrazená obec | 491 701 827 | 546 668 650 | -54 966 822 |
| Úvaly | 268 628 111 | 293 986 989 | -25 358 878 |
| Odolena Voda | 265 672 841 | 285 391 335 | -19 718 494 |
| Klecany | 175 058 710 | 271 207 232 | -96 148 522 |
| Kamenice | 170 253 977 | 178 053 294 | -7 799 316 |
| Líbeznice | 157 173 446 | 134 867 071 | 22 306 375 |
| Nehvizdy | 148 799 521 | 145 312 711 | 3 486 810 |
| Mnichovice | 146 099 728 | 104 495 890 | 41 603 838 |
| Kostelec nad Černými lesy | 141 511 213 | 159 546 400 | -18 035 187 |
| Šestajovice | 127 148 452 | 84 519 868 | 42 628 584 |
| Zdiby | 122 482 383 | 123 500 157 | -1 017 774 |
| Jirny | 117 954 134 | 123 643 761 | -5 689 626 |
| Sulice | 116 838 435 | 249 108 062 | -132 269 627 |
| Zeleneč | 108 472 473 | 123 802 495 | -15 330 022 |
| Velké Popovice | 107 573 490 | 105 445 543 | 2 127 947 |
| Měšice | 107 395 418 | 144 714 797 | -37 319 378 |
| Strančice | 106 130 309 | 107 635 936 | -1 505 627 |
| Mukařov | 97 081 929 | 84 614 528 | 12 467 400 |

