Obyvatelstvo a demografický vývoj v Mšeckých Žehrovicích
V roce 2025 žilo v Mšeckých Žehrovicích 664 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 664 | +7+1,1 % |
| Živě narození | 4 | −5-55,6 % |
| Zemřelí | 9 | +4+80,0 % |
| Sňatky | 3 | +2+200,0 % |
| Rozvody | 1 | +1 |
| Celkový přírůstek/úbytek | 7 | +4+133,3 % |
| Přirozený přírůstek/úbytek | -5 | −9 |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | 12 | +13 |
| Přistěhovalí | 28 | +3+12,0 % |
| Vystěhovalí | 16 | −10-38,5 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Mšeckých Žehrovic
V roce 2025 činily příjmy 15 777 868 Kč a výdaje 10 729 371 Kč. Saldo: 5 048 498 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 10 729 371 | −266,2 tis. Kč-2,4 % |
| Běžné výdaje | 10 128 058 | +539,9 tis. Kč+5,6 % |
| Kapitalové výdaje | 601 313 | −806,1 tis. Kč-57,3 % |
| Příjmy celkem | 15 777 868 | +533,0 tis. Kč+3,5 % |
| Daňové příjmy | 14 143 780 | +675,2 tis. Kč+5,0 % |
| Nedaňové příjmy | 1 420 507 | +110,2 tis. Kč+8,4 % |
| Kapitalové příjmy | 20 000 | −133,0 tis. Kč-86,9 % |
| Přijaté transféry | 193 581 | −119,4 tis. Kč-38,1 % |
| Saldo příjmů a výdajů | 5 048 498 | +799,2 tis. Kč+18,8 % |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Rakovník
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Rakovník | 15 745 | 96 | 192 | -96 |
| Nové Strašecí | 5 710 | 39 | 53 | -14 |
| Lužná | 1 988 | 17 | 18 | -1 |
| Jesenice | 1 638 | 10 | 21 | -11 |
| Řevničov | 1 537 | 21 | 7 | 14 |
| Senomaty | 1 307 | 7 | 10 | -3 |
| Lubná | 1 119 | 9 | 13 | -4 |
| Rynholec | 1 097 | 8 | 10 | -2 |
| Pavlíkov | 1 071 | 7 | 12 | -5 |
| Kněževes | 1 025 | 9 | 11 | -2 |
| Roztoky | 1 009 | 2 | 9 | -7 |
| Čistá | 907 | 4 | 8 | -4 |
| Mšec | 879 | 3 | 9 | -6 |
| Mutějovice | 855 | 11 | 11 | 0 |
| Kolešovice | 840 | 6 | 15 | -9 |
| Ruda | 824 | 3 | 11 | -8 |
| Slabce | 734 | 4 | 7 | -3 |
| Lišany | 694 | 10 | 1 | 9 |
| Chrášťany | 688 | 6 | 6 | 0 |
| Mšecké Žehrovice Právě zobrazená obec | 664 | 4 | 9 | -5 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Rakovník | 568 508 647 | 556 141 239 | 12 367 408 |
| Nové Strašecí | 177 390 635 | 187 227 026 | -9 836 391 |
| Jesenice | 81 700 101 | 76 845 476 | 4 854 626 |
| Chrášťany | 67 063 005 | 81 160 855 | -14 097 850 |
| Řevničov | 57 381 152 | 62 323 509 | -4 942 356 |
| Lužná | 56 437 254 | 32 643 486 | 23 793 769 |
| Rynholec | 55 902 087 | 62 663 478 | -6 761 391 |
| Lubná | 52 288 025 | 35 456 640 | 16 831 385 |
| Mšec | 45 638 397 | 32 951 710 | 12 686 687 |
| Kněževes | 40 031 172 | 38 349 476 | 1 681 697 |
| Senomaty | 35 415 210 | 29 463 509 | 5 951 702 |
| Pavlíkov | 32 812 994 | 30 188 683 | 2 624 311 |
| Kolešovice | 31 756 663 | 29 477 936 | 2 278 727 |
| Čistá | 30 935 090 | 35 210 203 | -4 275 113 |
| Roztoky | 30 584 992 | 39 268 889 | -8 683 896 |
| Mutějovice | 26 994 466 | 25 856 375 | 1 138 092 |
| Křivoklát | 26 648 793 | 21 984 830 | 4 663 963 |
| Nesuchyně | 25 506 382 | 28 929 473 | -3 423 091 |
| Zbečno | 25 235 316 | 21 479 840 | 3 755 477 |
| Ruda | 23 738 154 | 18 821 757 | 4 916 397 |

