Obyvatelstvo a demografický vývoj v Cerekvici nad Bystřicí
V roce 2025 žilo v Cerekvici nad Bystřicí 805 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 805 | +18+2,3 % |
| Živě narození | 7 | +1+16,7 % |
| Zemřelí | 3 | −6-66,7 % |
| Sňatky | 6 | 00,0 % |
| Rozvody | 0 | −1-100,0 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | 18 | +10+125,0 % |
| Přirozený přírůstek/úbytek | 4 | +7 |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | 14 | +3+27,3 % |
| Přistěhovalí | 33 | +9+37,5 % |
| Vystěhovalí | 19 | +6+46,2 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Cerekvice nad Bystřicí
V roce 2025 činily příjmy 27 982 742 Kč a výdaje 25 662 952 Kč. Saldo: 2 319 789 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 25 662 952 | +2,7 mil. Kč+11,5 % |
| Běžné výdaje | 22 411 062 | +2,9 mil. Kč+14,9 % |
| Kapitalové výdaje | 3 251 890 | −254,1 tis. Kč-7,2 % |
| Příjmy celkem | 27 982 742 | +1,5 mil. Kč+5,7 % |
| Daňové příjmy | 21 842 028 | +1,6 mil. Kč+7,7 % |
| Nedaňové příjmy | 2 977 054 | +95,6 tis. Kč+3,3 % |
| Kapitalové příjmy | 350 710 | +335,3 tis. Kč+2 180,3 % |
| Přijaté transféry | 2 812 950 | −481,3 tis. Kč-14,6 % |
| Saldo příjmů a výdajů | 2 319 789 | −1,2 mil. Kč-33,2 % |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Jičín
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Jičín | 16 052 | 101 | 179 | -78 |
| Nová Paka | 8 834 | 72 | 124 | -52 |
| Hořice | 8 427 | 54 | 115 | -61 |
| Lázně Bělohrad | 3 701 | 36 | 42 | -6 |
| Sobotka | 2 401 | 11 | 30 | -19 |
| Stará Paka | 2 142 | 17 | 12 | 5 |
| Kopidlno | 2 135 | 23 | 28 | -5 |
| Libáň | 1 918 | 18 | 20 | -2 |
| Železnice | 1 435 | 9 | 9 | 0 |
| Ostroměř | 1 339 | 7 | 10 | -3 |
| Pecka | 1 273 | 5 | 14 | -9 |
| Valdice | 1 272 | 6 | 10 | -4 |
| Miletín | 951 | 3 | 13 | -10 |
| Vysoké Veselí | 889 | 3 | 11 | -8 |
| Cerekvice nad Bystřicí Právě zobrazená obec | 805 | 7 | 3 | 4 |
| Libuň | 796 | 2 | 9 | -7 |
| Dětenice | 759 | 6 | 9 | -3 |
| Jičíněves | 661 | 8 | 6 | 2 |
| Podhorní Újezd a Vojice | 640 | 2 | 2 | 0 |
| Holín | 624 | 6 | 3 | 3 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Jičín | 658 533 194 | 739 600 906 | -81 067 712 |
| Hořice | 323 265 201 | 445 848 589 | -122 583 388 |
| Nová Paka | 280 564 463 | 377 038 345 | -96 473 883 |
| Lázně Bělohrad | 119 291 786 | 111 975 266 | 7 316 520 |
| Sobotka | 109 568 609 | 104 304 908 | 5 263 701 |
| Libáň | 87 932 093 | 83 318 831 | 4 613 263 |
| Libuň | 78 170 938 | 90 546 162 | -12 375 224 |
| Kopidlno | 76 338 014 | 87 922 766 | -11 584 752 |
| Stará Paka | 60 628 059 | 66 056 242 | -5 428 183 |
| Železnice | 56 228 147 | 54 776 586 | 1 451 561 |
| Pecka | 46 128 073 | 46 661 567 | -533 493 |
| Slatiny | 45 830 656 | 50 906 467 | -5 075 811 |
| Ostroměř | 42 180 254 | 33 226 047 | 8 954 206 |
| Vysoké Veselí | 40 629 003 | 27 978 158 | 12 650 845 |
| Markvartice | 33 107 675 | 27 663 440 | 5 444 235 |
| Chomutice | 32 999 975 | 31 937 562 | 1 062 413 |
| Valdice | 32 092 549 | 30 649 554 | 1 442 995 |
| Dětenice | 32 032 055 | 32 870 598 | -838 543 |
| Miletín | 31 883 907 | 30 370 668 | 1 513 240 |
| Cerekvice nad Bystřicí Právě zobrazená obec | 27 982 742 | 25 662 952 | 2 319 789 |

