Obyvatelstvo a demografický vývoj v Markvarticích
V roce 2025 žilo v Markvarticích 526 obyvatel. Tabulka zahrnuje narození, úmrtí, sňatky, rozvody i stěhování.
| Ukazatel | Hodnota | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Počet obyvatel | 526 | +8+1,5 % |
| Živě narození | 1 | +1 |
| Zemřelí | 5 | −4-44,4 % |
| Sňatky | 2 | +2 |
| Rozvody | 2 | +1+100,0 % |
| Celkový přírůstek/úbytek | 8 | −5-38,5 % |
| Přirozený přírůstek/úbytek | -4 | +5 |
| Přírůstek/úbytek stěhováním | 12 | −10-45,5 % |
| Přistěhovalí | 28 | −1-3,4 % |
| Vystěhovalí | 16 | +9+128,6 % |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01. Počet obyvatel odpovídá koncovému stavu vybraného roku.
Hospodaření Markvartic
V roce 2025 činily příjmy 33 107 675 Kč a výdaje 27 663 440 Kč. Saldo: 5 444 235 Kč.
| Ukazatel | Hodnota (Kč) | Změna proti 2024 |
|---|---|---|
| Výdaje celkem | 27 663 440 | −5,1 mil. Kč-15,5 % |
| Běžné výdaje | 14 812 156 | +1,5 mil. Kč+11,2 % |
| Kapitalové výdaje | 12 851 283 | −6,6 mil. Kč-33,8 % |
| Příjmy celkem | 33 107 675 | −3,6 mil. Kč-9,8 % |
| Daňové příjmy | 16 219 842 | +707,7 tis. Kč+4,6 % |
| Nedaňové příjmy | 3 359 210 | +628,7 tis. Kč+23,0 % |
| Kapitalové příjmy | 36 840 | +28,5 tis. Kč+341,7 % |
| Přijaté transféry | 13 491 783 | −5,0 mil. Kč-26,9 % |
| Saldo příjmů a výdajů | 5 444 235 | +1,5 mil. Kč+37,0 % |
Zdroj: ČSÚ · FIN01A. Hodnoty uvádíme v Kč.
Porovnání obcí v okrese Jičín
Porovnejte populaci, narození a úmrtí ve stejném roce. Vybraná obec je zvýrazněná.
| Obec | Počet obyvatel | Narození | Úmrtí | Přirozená změna |
|---|---|---|---|---|
| Jičín | 16 052 | 101 | 179 | -78 |
| Nová Paka | 8 834 | 72 | 124 | -52 |
| Hořice | 8 427 | 54 | 115 | -61 |
| Lázně Bělohrad | 3 701 | 36 | 42 | -6 |
| Sobotka | 2 401 | 11 | 30 | -19 |
| Stará Paka | 2 142 | 17 | 12 | 5 |
| Kopidlno | 2 135 | 23 | 28 | -5 |
| Libáň | 1 918 | 18 | 20 | -2 |
| Železnice | 1 435 | 9 | 9 | 0 |
| Ostroměř | 1 339 | 7 | 10 | -3 |
| Pecka | 1 273 | 5 | 14 | -9 |
| Valdice | 1 272 | 6 | 10 | -4 |
| Miletín | 951 | 3 | 13 | -10 |
| Vysoké Veselí | 889 | 3 | 11 | -8 |
| Cerekvice nad Bystřicí | 805 | 7 | 3 | 4 |
| Libuň | 796 | 2 | 9 | -7 |
| Dětenice | 759 | 6 | 9 | -3 |
| Jičíněves | 661 | 8 | 6 | 2 |
| Podhorní Újezd a Vojice | 640 | 2 | 2 | 0 |
| Holín | 624 | 6 | 3 | 3 |
Zdroj: ČSÚ · OBY01B01; územní členění RÚIAN.
| Obec | Příjmy (Kč) | Výdaje (Kč) | Saldo (Kč) |
|---|---|---|---|
| Jičín | 658 533 194 | 739 600 906 | -81 067 712 |
| Hořice | 323 265 201 | 445 848 589 | -122 583 388 |
| Nová Paka | 280 564 463 | 377 038 345 | -96 473 883 |
| Lázně Bělohrad | 119 291 786 | 111 975 266 | 7 316 520 |
| Sobotka | 109 568 609 | 104 304 908 | 5 263 701 |
| Libáň | 87 932 093 | 83 318 831 | 4 613 263 |
| Libuň | 78 170 938 | 90 546 162 | -12 375 224 |
| Kopidlno | 76 338 014 | 87 922 766 | -11 584 752 |
| Stará Paka | 60 628 059 | 66 056 242 | -5 428 183 |
| Železnice | 56 228 147 | 54 776 586 | 1 451 561 |
| Pecka | 46 128 073 | 46 661 567 | -533 493 |
| Slatiny | 45 830 656 | 50 906 467 | -5 075 811 |
| Ostroměř | 42 180 254 | 33 226 047 | 8 954 206 |
| Vysoké Veselí | 40 629 003 | 27 978 158 | 12 650 845 |
| Markvartice Právě zobrazená obec | 33 107 675 | 27 663 440 | 5 444 235 |
| Chomutice | 32 999 975 | 31 937 562 | 1 062 413 |
| Valdice | 32 092 549 | 30 649 554 | 1 442 995 |
| Dětenice | 32 032 055 | 32 870 598 | -838 543 |
| Miletín | 31 883 907 | 30 370 668 | 1 513 240 |
| Cerekvice nad Bystřicí | 27 982 742 | 25 662 952 | 2 319 789 |

